+ Konuya Cevap Yaz
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 1 2 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 17

Konu: Rüyasında Peygamberimizi görenler buraya

Standart Rüyasında Peygamberimizi görenler buraya

"Benden sonra nebilik yoktur ancak müminin salih rüyası vardır." Hadisi şerif

Muhterem kardeşlerim rüyasında Peygamber efendimiz aleyhi ve sellemi gören sesini işiten varsa lütfen bizimle paylaşsın.. Kendini ele vermek istemeyen kardeşlerimiz Bir Müslüman şöyle anlattı gibi ifadeler kullanabilir..

2005 yılında İstihare emini Veli efendinin Peygamberimizi ravzasında ziyaretinde vuku bulan zuhur ile başlamak istiyorum. Veli efendi hadiseyi Mahmud Efendi hazretlerine aktarırken işiten S.Ç. ağbeyden dinledim, Efendimiz sevgili mürşidimiz hakkında iltifat yollu : 'Mürşidüssekaleyn' buyurmuş, yani cin ve insanların mürşidi.

Evet kardeşler şevkimizi artırmak muhabbetimizi coşturmak için Allahın sizlere ikramlarını işitmek paylaşmak istiyoruz. Rüya ilk tevil edildiği gibi çıkar.. Şu halde eski rüyaları anlatmanızda bir beis yoktur. Ancak "Amma Rabbinin niğmetlerine gelince: açıkla." ayeti sizleri bizleri açıklamaya teşvik etmektedir.

Banned

.................................................. ..........
    ..........................
    ........................
    Şahsen rahatsız oldum ben kusura bakmayın yazınca bi acayip oldum bu olayı
    ondan dolayı sildim
    Konu Ömer'ül Faruk tarafından (12.05.2009 Saat 19:24 ) değiştirilmiştir.

Bahoz
    Gast

Allaha Şükür iki kere gördüm birinde kumral gözleri çok güzeldi Kuran Okuyordu diğerinde ise iki kişi benı aldı, Efendımızın yanına getırdırler ve bu Rasulullah dıye tanıttılar.Efendımız hafıf yuksekçe bıyerde oturuyor Ashabda etrafında yerde oturuyordu hepsı beyaz gıyınmış güzeş misali parlıyorlardı Efendımız as bana hıtaben buraya gel sana bir müjdem var dedi ama ben ruya içinde bıle okadar heycanlandım ki heycanım benı uykudan uyandırdı ve müjdeyı ögrenemeden uyandım:(

Alıntı VEFİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    :rolleyes:Tam hatırıma gelmiyor kaç sene önce ama 2 defa ELHAMDÜLİLLAH gördüm.

Alıntı Bahoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allaha Şükür iki kere gördüm birinde kumral gözleri çok güzeldi Kuran Okuyordu diğerinde ise iki kişi benı aldı, Efendımızın yanına getırdırler ve bu Rasulullah dıye tanıttılar.:(
    BİSMİHİ TEALA

http://www.istikamet.eu/showthread.p...065#post130065

Istikamet Özel Üye sevdamislam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

anlatsam mi rüyami tereddütde kaldim bilemiyorum ;) anlatmamamizin daha iyi oldugunu söylemislerdi

Bahoz
    Gast

Alıntı karaşahin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlayamadım hocam açık olurmusunuz ?
    Hocamız yazın dedı bızde yazdık artık doğruluk derecesını mahıyetını Allah bilir.
    Konu Bahoz tarafından (12.05.2009 Saat 19:32 ) değiştirilmiştir.

anlayamadım hocam açık olurmusunuz ?

BİSMİHİ TEALA

Yani İmam-ı Rabbani (kuddise sırruhu) demek istiyor ki;

Rüyalarınızda gördüğünüz peygamber (Sallu aleyhi ve sellem) şu an hali hazırda Medine-i münevverede yattığı halde görüyorsanız şeytanın şekline giremeyeceği suret odur.

Diğer size peygamber olarak görülen veya gösterilen şeytanın peygamber şekline girmesi muhtemel halidir.

Allaha Şükür iki kere gördüm birinde kumral gözleri çok güzeldi Kuran Okuyordu diğerinde ise iki kişi benı aldı, Efendımızın yanına getırdırler ve bu Rasulullah dıye tanıttılar.Efendımız hafıf yuksekçe bıyerde oturuyor Ashabda etrafında yerde oturuyordu hepsı beyaz gıyınmış güzeş misali parlıyorlardı Efendımız as bana hıtaben buraya gel sana bir müjdem var dedi ama ben ruya içinde bıle okadar heycanlandım ki heycanım benı uykudan uyandırdı ve müjdeyı ögrenemeden uyandım:(
    maş barak. çok güzel bir rüya.. Rüyada Rasulullahı görmek dünya ahiret saadetine delalet eder der tabir kitapları.. Allah bu vesileyle Rasulullaha sevgi ve ittibanızı artırsın..

Alıntı sevdamislam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlatsam mi rüyami tereddütde kaldim bilemiyorum ;) anlatmamamizin daha iyi oldugunu söylemislerdi

Sevdamislam ağbeyim lütfen anlatınız emin olun bir sakıncası yoktur. Anlatmasa insan içinde büyütecek ve belki ucuba kapılacak.. anlatınız ve nurun yayılmasına vesile olunuz..

Istikamet Özel Üye SiNa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Blog Girişleri
    4

"gitmeliysen ve eğer gideceksen bir ayet bırak yüreğime sabrı büyütenlerden..."

+ Konuya Cevap Yaz
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 1 2 SonuncuSonuncu

Bu Konudaki Etiketler