+ Konuya Cevap Yaz
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 1 2 SonuncuSonuncu
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 ve 17

Konu: Milli Görüşçü İhvanların Yeni Sitesi

Standart Milli Görüşçü İhvanların Yeni Sitesi

Değerli ihvanlar, Milli Görüşçü İhvanlar hareketi facebookta ses getirdiği üzere yeni bir site kurarak güzel bir yapılanmaya girmiştir. ALLAH c.c. bu yolda ilerleyenleri muvaffak eylesin.amin

Fi sebilillah üzere olanların bu davadan alacakları çok büyük ecirler vardır. Bizler, reelde olduğu gibi internettede emri bil mağruf ve nehyi anil münker vazifemizi hakkıyla yerine getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Milli Görüşçü İhvan sitemiz anasayfa haber portalı ile diğer faydalı bölümleriyle hizmettedir. Forum sayfamız ile de tebliğlere, ilmi çalışmalara ve güzel kardeşliklere şerri şerife uygun olarak hizmetteyiz.

Her kardeşimize duyuruyoruz ve davetimizi yapıyoruz. Böylece dost bildiğimiz mekanlara davetiyelerimizi gönderiyoruz. Allah c.c. hepinizden razı olsun.amin

www.milligoruscuihvan.com

www.milligoruscuihvan.com/forum

2. 2 Üyemiz Ercan Tekin Allah razı olsun dedi, bu güzel konu için

lafons7275 (14.07.2011)

Allah dostlarının isimlerini kullanarak politik menfaat elde etme çabaları....
    Allah dostlarını rahat bıraksanız ne kadar iyi olurdu...
    Onlarsız politika yapın derim...

ZAFER EHLİ SÜNNET'İN OLACAKTIR...!!!

Sana cevap vermekle kıymetli vaktimi harcamayacağım. Sana cevabı Cübbeli Ahmed hocamız yine versin bakalım.

İşin gücün fitne fesad, gel bu bataklıktan çıkıp hakka git, cemali ba kemali seyret.
    fi emanillah

Tık tık tık tık
    İslamda siyaset nasıl yapılır?
    Şer'i kanunları uygulayan bir emirle(padişah şah sultan başkan vs)
    ve Halifeyle
    tık tık tık tık
    Nerde Parti lideri?
    cevap: ..........
    Deli olmayanın îmânı kâmil olmaz. Hadîs-i Şerif
    اللهumme Salli Ala Muhammedivve Ala Alihi ve Eshabihi ve Ehli Beytihi

Akıl daha kendinden bile habersizdir.
    Huccetul İslâm Ebû Hâmid Muhamed El Gazzâlî
    Küfrü Tanımadan İmân Kâmil Olmaz
    Şeyhi Ekber Muhyiddîn İbn Arâbi
    Hocamı buldum, Aklımı bıraktım, kurtuldum!
    Mevlânâ Celâleddîn Rûmî
    Evliyayı inkâr etmek, dinin herhangi bir hükmünü inkâr etmek gibi küfürdür.(Hadika-AbdulGânî Nablusî)
    "Sünnete çok sıkı sarılmak lazımdır." .(İmâm-ı Rabbânî Hzlerinin Vasiyyetlerinden)

Kuddise Sirruhumul MuhyilKulûb

6. ehlisünnettalibi mesajına Allah razı olsun dendi, ve diğer diyenler:

ukubat (26.09.2010)

http://hayatrehberi.sosyaldoku.com/h...z-din-olur-mu/

Allah'a hamd olsun, Resulüne salatu selam olsun ki sana bu delili sunuyorum iyice izlemeni dilerim. İzlemeden cevap verirseniz sizin bu görüşünüzü samimi bulmadığımızı ilan ederiz. Samimiyseniz izleyiniz daha sonra devam edelim. Bakalım görelim Hiç Siyasetsiz Din Olur Mu?
    fi emanillah

Dediğinizle aynı şey değil benim dediğim.İslam tarihinde demokraside paritde görülmemiştir.Hiçbir fıkıh kitabında parti lideri emir olarak geçmemektedir.Hele hele birde mecliste yemin olayı var ki sormayın gitsin.
    Deli olmayanın îmânı kâmil olmaz. Hadîs-i Şerif
    اللهumme Salli Ala Muhammedivve Ala Alihi ve Eshabihi ve Ehli Beytihi

Akıl daha kendinden bile habersizdir.
    Huccetul İslâm Ebû Hâmid Muhamed El Gazzâlî
    Küfrü Tanımadan İmân Kâmil Olmaz
    Şeyhi Ekber Muhyiddîn İbn Arâbi
    Hocamı buldum, Aklımı bıraktım, kurtuldum!
    Mevlânâ Celâleddîn Rûmî
    Evliyayı inkâr etmek, dinin herhangi bir hükmünü inkâr etmek gibi küfürdür.(Hadika-AbdulGânî Nablusî)
    "Sünnete çok sıkı sarılmak lazımdır." .(İmâm-ı Rabbânî Hzlerinin Vasiyyetlerinden)

Kuddise Sirruhumul MuhyilKulûb

9. ehlisünnettalibi mesajına Allah razı olsun dendi, ve diğer diyenler:

ukubat (26.09.2010)

safaha
    Gast

Konu ''Milli Görüşlü İhvanlar'' sitesinin açılışına dair bir davet bir duyuru iken ''Parti'' kavramına kaymış ve görünen o ki pek iyiye gitmeyecek gibi...

''Milli Görüş'' bir davadır, Partinin kendisi değil, bunu böyle görelim inşaAllah.
    Milli Mizan, Selamet, Refah, Fazilet...şimdide Saadet partileri isimleri gelip geçici olmuş ve olabilirlerde..
    lakin ''Milli Görüş'' bir davadır,
    Hakkı hakim kılmak için bir sevdadır, bu sevdayı önce anlamak lazımdır.
    Bize düşen ümmet kardeşliğini birbirimize sevgi ile muhafaza ederek birlik beraberlik içerisinde ferd ferd islam toplumunun şu içler acısı halinden
    bir an evvel sıyrılmasına, elimizden ne geliyorsa onunla hizmet etmeye çalışmaktır.
    Bu anlamda Cübbeli Ahmed Hoca efendiyi takdir ediyorum, Şeyh Nazım Kıbrısi Efendiye ziyaretinide çok olgun ve gerekli buldum, Rabbim kendisinden razı olsun.
    Bu gün bu gibi atılımlara ve adımlara ümmetce ihtiyacımız var inanın buna, zaman birlik beraberlik zamanıdır.
    Hislerimize en iyi aşağıdaki imzamız tercümandır .
    Gönül penceremden baktığımda bunları engin ufuklarda hissetmek görmek istiyorum, hep beraber görelim hissedelim isteyelim inşaAllah.
    Mevla Teala bizleri birlik beraberlikten ayırmasın amin
    Selam sevgi ve dua ile.

11. safaha mesajına Allah razı olsun dendi, ve diğer diyenler:

SiNa (26.09.2010)

Alıntı ehlisünnettalibi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tık tık tık tık
    İslamda siyaset nasıl yapılır?
    Şer'i kanunları uygulayan bir emirle(padişah şah sultan başkan vs)
    ve Halifeyle
    tık tık tık tık
    Nerde Parti lideri?
    cevap: ..........
    Vaziyeti çok güzel ve çok şık bir şekilde izah etmişsiniz...
    Allah razı olsun...

ZAFER EHLİ SÜNNET'İN OLACAKTIR...!!!

Alıntı ehlisünnettalibi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğinizle aynı şey değil benim dediğim.İslam tarihinde demokraside paritde görülmemiştir.Hiçbir fıkıh kitabında parti lideri emir olarak geçmemektedir.Hele hele birde mecliste yemin olayı var ki sormayın gitsin.
    Anlıyorum düşüncenizi.
    Şimdik İslam uleması 1972 yılında ANKARA kültür merkezinde 150'ye yakın kişi ile toplantı yaptılar. Bu toplantıda tüm İslam ülkelerinin devlet temsilcileri, milletvekilleri, alimleri, profösörleri ve kanaat önderleri katıldılar. Toplantıda ulema heyeti dediler ki ''İslam dünyası Osmanlı'dan bu yana başsız lidersiz kaldı şimdi bugün aramızdan bir emir'el mü'minin seçeceğiz. İlk önce Mehmet Emin Er hocaefendiyi kürsiye çağırdılar ancak hocaefendi ''ben siyonizmi çok iyi bilmiyorum bu görevi yapamam.'' diyerek kabul etmediler. Daha sonra Erzurum senetörlüğü yapan Lütfü DOĞAN hocaefendiyi çağırdılar oda aynı mazereti bildirdiler. Üçüncü olaran Erbakan hocayı çağırdılar. Mehmet Zahit Kotku hz'lerinin de ikna etmesiyle tüm ulema ve kanaat önderleri büyükleri devlet temsilcileri hep birden ERBAKAN hocayı emir'em mü'ninin seçtiler. MİLLİ GÖRÜŞÜN LİDERİ SEÇTİLER. Çünkü Milli Görüş bir davadır HAKKI HAKİM KILMA DAVASIDIR BU İSLAMİ GÖRÜŞTÜR. Mehmet Zahit Kotku hz'leri sizin meselenizi düşündüler ve bu ülkede İslam'ın hakim olması için o meclise girmek ve partici sistemde demokrasi adı altında olan sistemde İslam'ın hakim kılınması mücadelesinin ancak bu şekilde verilebileceği ulemanında ortak görüşü olarak kabul edilerek ERBAKAN hoca bu göreve getirildi.

Ülkemizde elbette İslam hakim olsaydı bu particilik sistemi geçersiz olurdu. Ama mevcut sistemdeki düzende siyasi partiler ile toplumun kendi kendisini yönetme şekli olduğundan mecburen bu sistemle ÜLKEMİZİN yönetilmesi söz konusudur. Şimdik durum böyleyken biz müslümanları elin gevurculukları ve zalimlerimi yönetsin. Biz müslümanlar köle olmayı değil efendi olmayı ve zilleti değil izzeti şiar edinmiş şerefli insanlarız. Mevcut sistemde çarpıklıklar var diye partici sistemde müslümanlar yerini alamazlar mı?
    Zaten Erbakan hocamızı siz iyi tanımadığınız için bu yanılgılardasınız. Yoksa Erbakan hocamız bizzat diyorlar ki ''bu parti pırtı işi değil ALLAH rızası için İslam hakim olsun için yapılan bir mücadeledir.'' dediler yani cihad yapıyoruz diyorlar.

videoyu izlemek için tıklayın.
    http://hayatrehberi.sosyaldoku.com/h...z-din-olur-mu/

Şu videoyu izlemediyseniz kesinlikle izlemelisiniz belgeli kur'an ve sünnete dayalı anlatımla siyasette müslümanların neden var olması gerektiğini anlatan bir videodur. İzlemeyenler izlesin ve izleyipte anlamayanlar tekrar izlesinler daha sonra böyle seviyeli şekilde anlatımlarımızı sürdürebiliriz.

Fi emanillah

Buyrun izleyin TARİKATA, ŞERİATA VE SİYASETE TABİ OLAN ALİMLERE TABİ OLUNUZ! Dinde siyaset yok diyenlere el-cevap!

15. Ercan Tekin mesajına Allah razı olsun dendi, ve diğer diyenler:

canyürekli (29.09.2010)

+ Konuya Cevap Yaz
1. Sayfa - Toplam 2 Sayfa var 1 2 SonuncuSonuncu

Bu Konudaki Etiketler